Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Barış KERİMOĞLU

09.09.20133666 kez okundu.

Keşke Türkiye


                     Savaslar acimasizdir. Sicakliklari kadar, yakicidir.Savaslarin yikim etkisi asla tarif edilemez.Yasayan bilir ancak ,yasamayan anlatamaz. Savas anneyi evlatsiz, evladi Öksuz ve evsiz  birakir .Atesin kavurucu etkisi, atmosferin havasini Öyle bir degistirirki "Sevgi " soluyan cigerler yuzyillar boyu "Kan ve Kin'i " teneffus eder..
                    Turkiyenin dÖrt bir yani cayir cayir  yanmakta.Ortadoguda guc kazanmak isteyen somurgeci devletler,petrol yataklari  uzerinde saltanatlarini devam ettirmek icin kardes kardesi vurdurmakta.Dun Irakta olanlar bugun Filistinde,Suriyede,Misirda cereyan ediyor.Tarih tekerrurmu ediyor sorusu akillarda simsek gibi iz birakiyor.Hazirlanan senaryolara ,birer basrol kahramani edasiyla somurgeci devletlere Çanak tutan musluman liderler, Ortadogu cografyasini kan golune cevirmislerdir.Piyon devlet  liderleri ,hazirlanan senaryolar icin Muslumanlari figuran olarak kullanmakta.Filmin ana  temasi "Baris" olan senaryo aslinda "Savastir"
                   Mısırda bugün  olan hadiseler ,bize Irak"ı ,Süriye"yi, Afganistan"ı ,Libya"yı,Bosna"yı, Tunus"u ,Filistin"i hatırlatmaktadır. Bu devletlerin ortak özelliği "Müslüman "  olmalıdır. Kaderleri ise "KAN"   dökmeleridir. Kardeş ,kardeşle boğuşturulmaktadır. Tek amaç ; Ortadoğuda güçlü bir Devletin olmasını engellemektir. "Böl,Parçala, Yut" Stratejısı akıl almaz tezgahlarla mübahlaştırılmaktadır.
                  İnsanlık ayıbının had safhaya ulaştığı bu coğrafya; kimi devletlerin menfaaat caddesidir. Menfaat caddesi üzerinde duran masum halk , medeniyetin ( sözde), zehirli paletleri arasında can çekişmektedir. Aslında can çekişen "İNSANLIKTIR"  ve bu sahneye seyirci kalan "VİCDANDIR" .  
                                                                  SON BİR SÖZ 

                  Keşke Türkiye insanlık onurunun talihsiz bir şekilde ayaklar altına alındığı " ROJAVA " halkı içinde sesini, uluslararası arenada yükseltebilseydi. Vahşetin dili ve siyaseti olmasaydı , keşke...!!!


                       
 
 
                                                                                                                                                         [email protected] 


                                                       

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com