Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Barış KERİMOĞLU

01.01.20144491 kez okundu.

Made' in PENTAGON


                                                                 OPERASYONUN PERDE ARKASI
 
                                 Uzun zamandır gündemi meşgül eden bir konu kafaları bir hayli karıştırdı. 17 Aralık Operasyonu ..!

                                Bu konu hakkında pek çok mail aldım okurlarımdan.  Bu konu hakkında sıcağı sıcağına bir yazı yazmanın sağlıklı olamayacağını düşündüm. Çünkü öyle bir ülkedeyiz ki ; herşey dışardan gözüktüğü gibi olmayabileceğini biliyoruz .  Ön yargılardan sıyrılıp, daha objektif olmak için ; Akp, Cemaat, Chp,Bdp ve Mhp eksenli yayın yapan Tv. Kanallarını, tartışma programlarını, gazeteleri ve köşe yazarlarını büyük bir hassasiyetle izledim-inceledim.Bu operasyonun çok sinsi ( Diğer yazılarımda ifade ettiğim gibi yine süper güçlerin ) plan ve programlarla hazırlandığına kanaat getirdim. 28 Şubatta , çözüm sürecinde, gezi olayları süresince , 17 Aralık Operasyonu ve geçmiş yıllarda tezahür ettirilen olaylar gibi...
                                17 Aralık 2013  tarihinde ne olmuştu? Yolsuzluk adı altında ; Bürokrat, işadamı ve ülkenin en büyük bankasının genel müdürü gözaltına alınmıştı. 2 yıldır süren bir operasyon , ne garip bir tesadüftürki , tam da dershanelerin kapatılma tartışmalarının hemen akabinde gerçekleşti.Bu alanen Cemaatin , merkezi hükümetin ayaklarına yapılan bir taciz ateşi idi (Kamuoyunda öyle bir algı uyandı) . Belirli bir savcının yine idaresindeki , belirli polis ve amirlerinin , soruşturmanın içinde olması  bunun apacık örneği olarak kendini gösteriyordu.  Nasılmı ?  Sözkonusu x savcının ,soruşturma dosyası açarken Başsavcısından izin alır .  Fakat;  Başsavcı Turan ÇOLAKKADI , idaresindeki  X Savcısının , kendisini doğru bilgilendirmediğini ve dosyanın içeriği, kendisinden saklanıldığını iddaa ediyordu.   Bu söylemin ,bir  yargı erk"inin en baş ağzından çıkması kafalarda soru işaretleri bıraktı.  Dolayısıyla amaç ; gerçekte yolsuzluk operasyonu değil, mevcut hükümeti yıpratma operasyonu oldupğu hemen akla geliyor.

                         Programlı ve büyük bir titizlikle hazırlanan bu senaryo , belliki yabancı devletlerin mutfağında pişirildi. Ve Türkiye'deki garsonları aracılığıyla masalara servis edildi. Yönetmen ; yabancı ama filim hep  aynı.  Değişen tek şey : Roller ve senaryo.
  
                                                            YOLSUZLUK  OLDUMU ?

                          Yolsuzluk , muhtemel bir olasılıkla olduğunu düşünenlerdenim.   "Bal satan , parmağını yalar"  atasözünden yola cıkarsak ve hükümetin,  adı karışan bakanlarını partilerinden istifa ettirmeleri bunun kanıtı olabilir. Yolsuzluk skandalları ,ne yazıkki Türkiyenin kangrenleşen  ve hastalık haline gelen sorunlarından biri.   Doktorlar nekadar iyi olursa olsun , receteye  ( Dürüstlük-vicdan) uymadığınız sürece bu tarz  saplantılar sirayet edecektir.   Bu hastalıklar Chp"dede  oldu, Mhp"dede .    Bu yine tüm siyasi partilerde yaşandı. Kimi deşifre oldu, kimi olaylar ise örtbas edildi.    İyi hatırlayalım CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı A. KOCAOĞLU"nun adı karıştığı  yolsuzluk, Şişli Belediye Başk. M.SARIGÜL"ün bir zamanlar partisinden ihraç ettirilmesini gerektiren yolsuzluk skandalları gibi. Ve diğer partilerin ...
                       
                         Yolsuzluklar , Dünyanın her ülkesinde yapılıyor.  Asıl sorun ; yolsuzluk yapanın yanında kar kalmasıdır. Milletvekillerinin üzerindeki "Dokunulmazlık" zırhının çıkarılmaması  ve ciddi bir yaptırımın uygulanmaması ... "Dokunulmazlık" gömleği  , başta milletvekilleri ve tüm seçilmişlerin üzerinden alınmadığı müddetçe bu ve buna benzer olaylarla çok karşılaşacaz gibime geliyor.
            
                                                  KAFALARDA KALAN SORU İŞARETLERİ ???
                     
                          1--- Türkiyeden kim ,ne istiyor?

                           2--- 28 Şubat"ın  medya ve ekonomi ayağı neden hiç sorgulanmadı ? Tutuklanan muvazzaf asker ve subaylar ,terör örgütü kurmuşsa ; yardım ve yataklık yapanlar ne oluyor?
                           3---İsrail"den getirilen ( kayıtdışı) dinlem cihazları nerede? Kaybolan 11 adet son teknoloji ,dinleme cihazları kimler için kullanıldı ? Ve kimler kullandı , niçin?
                        
                          4---Baz istasyonlarına girebilen telefonların kripto sistemini bile kıran (çözen) , 500 m mesafedeki sesleri bile algılayabilen milyon dolarlık , bu özel dinleme cihazları; KCK operasyonu öncesinde kullanıldımı ? Hürdava  partisi niçin dinlenildi ?  Hükümetin ağır isimleri neden dinleniliyor ?

                         5--- Yabancı devlet sermayeli,  ekonomik distribütörlüğünü  yapan Türk işadamları neden bazı gerçekleri anlatmıyorlar ? Örtülü tehdit  ;  siyasilerin üzerinde olduğu gibi işladamlarının üzerindede varmı ? 
                          6--- İran üzerindeki ambargoyu bir tek Türkiyemi  deldi ? Petrol ve doğalgaz  karşılığı , savaş makinaları  satan Rusya ve diğer bazı devletler neden uluslararası platformlarda görmezden geliniliyor?
                        7---- Bugün  (  Halk Bankasının adı kullanılarak  ) ,  Dünyanın büyük bankaları arasına girmeyi başarmış bir banka , yolsuzluk yaparsa , büyürmü, batarmı ? İtibarsızlaştırmanın perde arkasında yatan gerçekler ne?
                    
                      8--- THY ... buna benzer bir spekülatif , sansasyonel darbe  olacakmı ?


                        9--- Cemaat dershanelerin  kapatılmasına neden karşı refleks gösteriyor ? 

                        10---  Cemaat siyasi bir parti olmadığı halde , siyasi bir partiyi dizayn etme gücünü nerden alıyor?

                        11-- Yabancı devletlerin , özellikle  yahudilerin ortağı olduğu bankalar;  Köylülere (Bilhassa TrakYa bölgesinde , lütfn araştırın)  verdiği krediler karşısında , hangi amaçla topraklarına haciz koyuyor ?
   
                         12--- Washington, DC 20301, ABD (Pentagon) "un  Dünyadaki bazı islami yapılanma cemaatleriyle olan ilişkisi bilinmekte. Türkiyedeki bağlantısı varmı? Varsa kimdir ?

                         13--- Çok tartışılan ,Ösym sınav sorularını kim çaldı ?   Bu ilkmi? Kopya ile sınavı kazanan öğrenciler şuan nerede ? Ve neden hala bunlar tesbit edilmedi? 


                        14--- Şuan devletin önemli kademelerinde  ( yasama - yargı-yürütme)  bulunan  bazı isimlerde kopya aldılarmı ? Veya statü geçişi yapılırken torpil yapıldımı?


                      
                                        Bunlar Çıldırmış ! (26.11.2013)  DÜNDEN BUGÜNE TÜRKİYE Başlıklı  yazımın son paragrafını şimdi lütfen bu yazımın altına iliştirin ,bakalım  ne çıkacak.


                              Değerli arkadaşlar , unutmayın ! Bizim bizden başka dostumuz yok, Yaşadığımız topraklar üzerinde siyasi operasyonlar devamlı tezahür ettirilmekte. Hepimiz kardeşiz. Kardeşliğimizn kıymetini bu toprakların hamuruyla yoğuralım . Ülkemizin bekası  için , İyi düşünelim .Biz iyi yönetmezsek , başkası gelip bizi yönetir. ...                                     Cesaret ve sevgi hepimize lazım ... Sevgi tomurcuklarının yüreğimizde yeşermesini umut ediyorum. Sevgilerimle...


                                                                                    
                                                                                                                        [email protected]                                                      
                    

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com