Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Abdurrahman EKİNCİ

27.05.20141735 kez okundu.

Batman Sahibini Arıyor !


                                                                                    [email protected]

            Batman sınırları içinde yaşayan herkes Batmanlıdır.
Ve Batmanlılık bilincine sahip olmalıdır. Batman’ın gelişiminde pay sahibi olmalıdır.
Batman’la ilgili “Batman sahipsizdir” konusu çok gündeme geliyor. Bunu tersine çevirmek çok zor değildir. Batman sahiplidir ve Sahipli olmaya devam edecektir.
Demek daha doğru olur. Çünkü olumsuz konuşmak, olumsuzlukların önünü açar. Ama olu
mlu konuşmak kişilerin kendine olan güveni artırır.
Batman modern şehir olma yolunda büyük yollar kat etmiştir. Bu modern şehirle birlikte kafa yapısı olarak ta büyük yollar kat etmemiz gerekir.
Çünkü Eğer biz bu Batman’da yaşıyor, havasını teneffüs ediyorsak kazancımızı burada elde ediyorsak biz bu Batman’a sahip çıkmak zorundayız.
Gültepe mahallesi neyse Petrolkent mahallesinin de öyle olması lazım. İkisine de aynı oranda sahip çıkılması lazım.
                    Birey olarak, toplum olarak, sivil toplum kuruluşları olarak, hiçbir menfaat ve çıkar gözetmeksizin, Batmanın gelişmesinde rol oynama aşkıyla yanıp tutuşursak her şey güllük gülistanlık olur.
                                                           Birey olarak ne yapabiliriz;
                   Yolda yürürken en azından insanlara zarar verecek bir madde varsa kaldırabiliriz. Ve de elimizde sigara izmaritleri, pet şişeleri yola atmayabiliriz.Toplum olarak Batman adına yapılan adını kötüye çıkaran bir olayın karşısında durabiliriz.
Sivil toplum kuruluşları olarak herkes o oturduğu koltuğun kendine ait, şahsi bir koltuk olmadığı bilincinde olmalı ve o koltukta oturmadaki amacı hizmet aşkı olmalıdır ve halkın hizmetkârı olmalıdır.
                Genelde eğer bir kurum ve kuruluşta öncülük ediliyorsa o kurumdaki kendine bağlı olan bireylerin her türlü hakları ile ilgilenilmesi lazım ve varsa sıkıntıları dile getirilip onların rahatlamasına yol açılması lazım…24 saat boyunca telefon açık tutulup, ne zaman ulaşılmak istenirse, ulaşması lazım.Genelde başkanlık yâda müdürlük makamları sanki boy gösterme yeriymiş gibi şahsının daha çok ön planda olmasını sağlamak için aday olanlar var.
               O koltuklar deneme-yanılma koltukları değildir, ona hizmet aşkıyla yapışıp bırakmak istemeyenlerindir. Batman kesinlikle sahipsiz değildir. Sahip olmasını gerektirecek bir durum da yoktur.
Yeter ki Batmanlılık bilinci olsun, Batmanın olumsuzluklarla anılmasına zemin hazırlayamayalım, Hep ileriye giden bir batmanın önünü açalım…Hoşçakalın...


                                       

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com