Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Abdurrahman EKİNCİ

21.06.20142122 kez okundu.

OYUNLARA KARŞI UYANIK OLALIM


                                                                                                                                         [email protected]

                        
                    Bu Türkiye sınırları içinde yaşayan biz bütün halklar huzursuzluğa yol açacak, şiddet olaylarının yaşanmaması için, hep beraber elimizi taşın altına koymalı ve ne yapmamız gerekiyorsa yapmalıyız.
 
                     Hiç kimsenin huzurumuzu bozmaya, mutluluğumuza gölge düşürmeye hakkı yoktur, olmamalıdır. Dünya tarihinden günümüze kadar şiddet ve kanla beslenen güçlerin bir yere varamadığını bilmemiz lazım. Devletimizin, halkımızın huzurunu bozacak, bizi birbirimize kırdıracak, iç ve dış güçlerin, vampirlerin oyunlarına karşı uyanık olmalı ve gerekli cevabı vermeliyiz.
Bu ülkenin toprakları üzerinde yaşıyor ve geçimimizi bu topraklar üzerinde yapıyorsak bu vatanı, koruma ve kollamak hepimizin görevi olmalıdır.
Üzerinde yaşadığımız bu ülke toprakları üzerinde yaşanan olumsuz bir gelişme, maddi kriz, kan, yâda bir gözyaşı hepimizi derinden üzer ve bu üzüntü hepimizin ortak üzüntüsü olur. Buna bağlı olarak; refah düzeyi yüksek, huzur ortamının sağlandığı, olumlu gelişmeler de hepimizi sevindirir. Ve bu sevinç de hepimizin ortak sevinci olur.
 
                      Ülkemizin huzur ortamını bozmak isteyen, gerginliklere yol açan, ülkeyi karanlık günlere geri getirmek isteyen azınlık güçler, Allah’ın izniyle amaçlarına ulaşamayacaklar ve ulaşmak isteseler bile kendilerinin de bu karanlık günlerin içinde yer alacaklarını bilmelidirler.
Yıllardır birlik beraberliğimizden hoşnut olmayan parçalanıp, bölünmemizi isteyen dış güçlerin oyunlarını bozalım. Birileri devamlı çıkar ortayı alevlendirecek bir ateş parçası atar ve ortadan kaybolur. Ve bu ateş parçası her tarafa yayılır, hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. Bundan kim karlı çıkar? Tabii ki açık bir şekilde birlik ve beraberliğimizin bozulmasına cesaret edemeyen kişiler amacına ulaşır. Bunların ekmeğine yağ sürmeyelim, oyunlarını boşa çıkaralım, sevinçleri kursağında kalsın.
 
                     Yüce Allah Kuran-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “Allah’a ve resulüne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.” ENFAL SÜRESİ
Devletimiz sınırları içinde ve dışında topraklarımızda gözü olan, huzuru yakalamış ve gelişmeye aday bir Türkiye’nin önünü kesmek isteyen her kim olursa olsun inşallah amacına ulaşamayacaktır. Yıllardır günümüze kadar süregelen kan, gözyaşı ve şiddetin önüne set çekildiği bir döneme girmişken bunun tadını doyasıya yaşayalım. Bu artık bizim hakkımız olmalıdır.
 
                     Peygamberimiz (s.a.v) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır: “Birbirinize kin tutmayın! Birbirinizi kıskanmayın! Birbirinize sırt çevirmeyin! Ey Allah’ın kulları, Allah’ın size emrettiği gibi şunu iyice bilmeliyiz ki; ülkedeki huzursuzluk olursa hepimiz huzursuz oluruz. Açlık olursa hepimiz aç, yurtlarımızdan olursak hepimiz oluruz.”
 
KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ BİR DÜNYA DİLEĞİYLE…
Allah’ın bereketi üzerinize olsun. 

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com