Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK

16.09.201411769 kez okundu.

2014- 2015 Eğitim ve Öğretime Hazırız


Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK ; Köşemize Samimi Açıklamalarda 
Bulundu.

**** KÖY ÇOCUĞUYUM : Van Muradiye İlçesinin çok şirin bir köyünde doğdum. İlkokulu bu köyde okudum. Köy yaşamını çok iyi bilirim. Göreve geldiğimden bu yana köylerdeki eğitim standartlarını yükseltmek için büyük bir efor harcıyorum. Bu yöndeki çalışmalarımız iyiye gidiyor. 

***** 2006 Yılından itibaren Batmandayım,gurur yıllarımı yaşıyorum .2009 Yılında ilköğretim müfettişliği yaptım.14. 03. 2014 tarihi itibari ile omuzladığım bu sorumluluğu taşıyorum. 

***** Evliyim , mutluluğumuzun 3 güzel meyvesi var. Çocuk eğitiminin ne denli önemli olduğunu çok iyi biliyorum.
***** ÇOCUKLARIMIZ BÜYÜK TEHLİKEDE : Uyuşturucu madde kullanma yaşı korkutucu . İlköğretim çağındaki cocuklarımız uyuşturucu madde kullanıyor. Bu bizleri derinden etkiliyor. Eve gittiğimde çocuklarımın başını okşarken, diğer çocuklarımız aklıma geliyor. Bazı geceler uyuyamıyor , uykum bölünüyor. Gece kalkıp sessizce oda boşluğunda kayboluyorum. 
****** PROJEM: Uyuşturucu madde kullanan çocuklarımızn mesken ettiği okul bahçelerini yıkmak. Okul duvarlarını kaldırıp , dışardan görünür bir şekilde daha şeffaf bir hale getirmek. Değerli Valimiz ; Sn: Azmi ÇELİK ve İl Emniyet Müdürümüz Sn: Necati DENİZCİ ile bu konularda hassasız . Şehrimizde eğitim kalitesini yükseltmek için projeler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. 

****** BASINA İHTİYACIMIZ VAR : Yapmış olduğumuz çalışmalarda eksikliklerimiz olabilir. Engeller çıkabilir. Amacımız bir olsun .Batman neden bir eğitim şehri olmasın .Duyarlı olmanız, bizleri mutlak surette başarıya götürecektir. Bu anlamda tüm Basın ve medya çalışanlarına teşekkür ediyorum. 

***** ANNE ve BABALAR DİKKAT ! : Buradan değerli Anne ve Babalarımıza sesleniyorum;Çocuklarımız paradan çok sevgiye ihtiyaçları var,Eğitimden çok yine sevgiye ihtiyaçları var. Bilgi'ninde efendisi yine sevgidir. Susuz büyüyen bir ağaç meyva veremez. Öğrencilerimizin sorunlarıyla, dersleriyle yakından ilgilenin.Unutmayalım ki; Ders , okulda başlar ,evde biter. Fakat, öğrenme; ömür boyu devam eder.
***** Okul aile birliği toplantılarına mutlaka gelin.
***** Yaz dönemi tatillerinde , okullarımızı birer dershaneye çevirmeyi düşünüyoruz. Öğrenci velilerimiz , özel dershanelere para harcamayacak. isteyen öğretmenlerimiz ise ek olarak çalışacak. Bu konuda İDDAALIYIZ. 

***** TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Sınav sisteminde sıkıntılar var, farkındayız. Eğitim sistemi olarak ,yenilenmesek kendimizi çağın gerisinde buluruz.Değişiklik şart. Malumunuzca her yenilik beraberinde birtakım proplemleri getirecektir. Bu sıkıntıları minimize etmek için çalışıyoruz. 

***** ÖĞRETMENLERİMİZ : Başarılı ve emektar olan tüm öğretmenlerimizin, her yıl olduğu gibi ,bu yeni eğitim ve öğretim döneminde de gerekli olan tüm bilgi ve birikimlerini -enerjilerini harcamaya hazır olduklarını ümit ediyorum. 

****** Eğitimsen / Birsen : Bizler eğitimci olarak bizlere yakışanı yapmalıyız. Kavga ve gürültü kimsye yarar sağlamaz. Görevimiz süresince kapımız tüm sendikalara ,sivil toplum kuruluşlarına açıktır. Sorunları ortak bir zeminde eritme potansiyelimiz varken ,kimliğimize yakışmayan hal ve tavırlardan kaçınmalıyız. Toplumun tüm paydasına ,fikirlerine ihtiyacımız vardır. 

***** BATMANDA.COM : Sitenizin çalışmalarını başarılı buluyorum. 
***** Yeni Eğitim Ve Öğretim (2014-2015 ) Yılı Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve tüm Velilerimize hayırlı olsun. Biz hazırız.Nezdiniz de tüm okuyucularınıza,takipçi ve üyelerinize saygı ve sevgilerimiz arz ediyorum. 

Söyleşi : Barış Kerimoğlu
03.09.2014

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com