Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Röportaj 4

25.09.201412698 kez okundu.

Sektörden Seçtiklerimiz -2


                                                          SEKTÖREL BAKIŞ  
                           
                                                     Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta
                              İşletmeci :Leyla BAYAM. 45 yaşında ,Lise mezunu .13 yaşındayken girmiş olduğu ticareret hayatı, kendisine derin bir tecrübe kazandırmıştır.Leyla HANIM ; Yılların bilgi ve birikimlerini salt yalın bir şekilde "saygıyla"  yoğurmuş ,insanlık envanterini zenginleştirmiştir. 

            (( Firmaya gittiğimizde ,bizleri tanımamasına rağmen misafirperverliği ve inceliği dikkatimizi çekmiş ,bizde bu kişiliği yakından tanımak istedik. ))

                             
                     ****    Batmanda.COM : Merhabalar , kolay gelsin . Kendinizi  kısaca tanıtabilirmisiniz..Lütfen?

                   ***    Hisler Takı Bjiuteri İç Giyim ve Çanta : Merhabalar, öncelikle hoşgeldiniz ve ilginiz için teşekkür ediyoruz. Leyla ben ,45 yaşındayım. Henüz bu sektörde yeni olmama karşın çocukluğumdan beri ticaret hayatıyla büyüdüm. Lise mezunuyum. Yaklaşık bir 10 yıl Almanya'da kaldım.Şuan kendi memleketim olan Batman'da sevdiğim mesleği icra etmekteyim.
                  **** Batmanda.COM :Güzel ifade ettiniz. Ticaret hayatınız biraz engebeli yollardan geçti sanki !

                  ***  Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta :Evet , Şöyleki; Babam küçükken beni çok severdi ve yanındanda hiç ayırmazdı. Hani bir tabir vardır "İki gözü gibi bakmak" işte deyim yerindeyse ,babamda bana ve diğer kardeşlerimize bu şekilde baktı. Babam sürekli ticaretle uğraştığı için ,bizde o atmosferin içinde büyüdük ve ticaret havasını soluduk. Babamın maddi durumu çok şükür iyiydi. Fakat içimdeki  "çalışma dürtüsü"  ve "işe yarama" güdüsü beni hep kamçılamıştır. Birşeyler yapmak,uğraşmak ,başarmak isteği bir ateş gibi alev alev  benliğimi sarmış  ,çalışma hevesi beni buralara kadar getirmiştir. Engebeli yollar... Sonuç itibariylen bir bayansın ve ticaret denen bir uğraş içindesiniz. İster istemez engeller çıkacaktır, fakat hiçbir zaman pes etmedim ve yılmadım .Önüme çıkan tüm engelleri kendime sorun olarak değil bir basamak olarak gördüm.
   
                ****  Batmanda.COM : Güzel ozaman. Sektörde yenisiniz sanırım ?


               ***  Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta : Evet bu sektörde henüz yerimizi aldık. Güven ve dürüstlük ilkesini prensip edindik.Yolumuza emin adımlarla devam edeceğz. 
          
               **** Batmanda.COM : Fikir nerden geldi ?
 

               *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta : Fikir çok değer verdiğim , çocukluk arkadaşımın tavsiyesi ile böyle güzel bir mekanı açtık. Ayrıca şuanki ilgidende gayet memnunuz. .

              **** Batmanda.COM: Merak ettik , birkaç özel soru sorabilirmiyiz ? 
             
             *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim  ve Çanta : Tabiki buyrun efendim .
       
             **** Batmanda.COM : Burcunuz ?
              *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim  ve Çanta : Boğa burcu.

             **** Batmanda.COM : Sevdiğiniz renkler ?

             *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim  ve Çanta : Siyah ve gri renkleri en favorilerimdir.

             **** Batmanda.COM: Mutfakta iyisiniz galiba :):)  İddaalı olduğunuz yemek ?

            *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta : Acıktığınızı hissediyorum :)  .    Fırında balık yemeğim , arkadaşlarım tarafından çok beğenilmektedir. Fakat en çok makarna yemeyi severim . 
             **** Batmanda.COM: Peki ,takipçilerimizide sıkmadan 2 soruyla bitirelim sohbetimizi . İş hayatına atılacak olanlar için tavsiyeleriniz nelerdir? 
     
           *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta : Çalışmaktan asla korkmasınlar. Sektör ne olursa olsun ,temizlik dahi olsa , o işin kudretli bir yönü vardır. Sevdiğiniz işi  yapın.Kesinlikle sevmediğiniz veya ilgi duymadığınız mesleklere girmeyin. Bunun yanında dürüstlük asla elden bırakılmamalı ,bir kez bıraktınızmı tutması zor olur. Nitekim avucumuzdaki  en değerli  hazine bu olsa gerek. 
       
         **** Batmanda.COM : Sektördeki İddaanız ? 
   
         *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta : Daha fazla büyüyüp markalaşmak. Büyük şübeler açıp işsiz gençlerimize ekmek kapısı açmaktır. Ter düşüncem bu ,Batman ekonomisine bir parçada olsa katkı sunmak. 

         **** Batmanda.COM: Büyük bir hayranlıkla dinledik . Güzel düşüncelerinizi umarız en kısa zamanda gerçekleştirirsiniz. Bu arada çay için teşekkürler. Fırında balık yemeğinizde bizleride unutmayın,  juri olarak bulunmak istiyoruz :)
          

          *** Hisler Takı Bujiteri İç Giyim ve Çanta :) Tabiki keyifle puanınız düşük olursa , çaya talim edeceksiniz yoksa. Son olarak , zamanınızı bizlere ayırdığınız için gerçekten teşekkür ediyoruz. 

  • Adres
  • : Fatih Mah. İnsan Hakları Bulv.Demir Apt.Altı No:4 BATMAN
  • Tel
  • : 0488 214 4700

     

             
                                                                   
                                                                                                                                                                                           Röportaj : Barış Kerimoğlu
             
         
             

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com