Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Abdurrahman EKİNCİ

26.02.20153328 kez okundu.

CADDE VE SOKAKLARIMIZA ACİL YARDIM


Batman ili sınırları içinde yaşayan, arabası olan, olmayan herkes biliyor ki, güzelim şehrimizin cadde ve sokakları, modern, gelişmeye müsait ve hızla büyüyen bir şehre yakışmamakla beraber, dışarıdan gelen ve Batmanın gelişip, yaşanılır bir kent olmasına hayran kalan yabancı misafirler için, maalesef kara bir leke olarak hafızalarda yer edinmektedir. Nüfusun her geçen gün arttığı, büyük şehir olmaya aday olan Batmanımıza, bu çukurlu, yamalı cadde ve sokaklar hiç ama hiç yakışmamaktadır. Gelişen, büyüyen memleketin nabzına göre yerel yönetimin projeler üretmesi gerekir. Nasıl ki bir çocuk doğduktan sonra, büyümesine endeksli olarak her geçen gün masrafı artıyorsa ve onun belli bir yere gelmesi için çaba sarf ediliyorsa, yerel yöneticilerin de memleketin gelişmesini, büyümesini an ve an takip edip eksikleri görmeli ve bu eksikleri hiç zaman kaybetmeden gidermelidirler. Çünkü şehir büyüyorsa, nüfus artıyor, araçlar da çoğalıyor demektir. Buna paralel olarak trafik sıkışıklığı yaşanır, bu da sürücülerin kızıp öfkelenmelerine, birbirlerine saldırmalarına sebep olur. Bu yüzden cadde ve sokakların onarılması, genişletilmesi, yaya ve sürücülerin rahatlığa kavuşması için yerel yönetimimizin başkanları devreye girmelidir.
Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurmaktadır: “Şunu iyi dinleyip kulak verin: Benden sonra başkanlar gelecektir. Kim onların yanlarına girip de, yalanlarını doğrulayıp, zulümlerine yardımcı olursa, o benden değildir, bende ondan değilim. Bu kimseler, cennetteki havuzumun başında yanıma gelemezler. Kim de onların yanına girip, zulümlerine yardımcı olmaz, yalanlarını da doğrulamazsa, o bendendir, bende ondanım. Ayrıca, bu kimseler, havuzumun başında yanıma da gelecektir.”
Şimdi Batmanı yöneten yerel yönetimin başkanlarına soruyorum. Bu şehirde aracınızla cadde ve sokaklardan geçmiyor musunuz? Aracınızı park ederken karşılaştığınız zorlukları görmüyor musunuz? Umarım görüyorsunuz. Bu cadde ve sokakların halini beğeniyor musunuz? Trafik sıkışıklığının insanlara verdiği eziyete seyirci mi kalacaksınız? Bu durumdan rahatsız olduğunuzdan da eminim ama, bunun çalışmalarını umutlu gözlerle beklemeye devam ediyoruz. Bozuk yollardan dolayı aracı hasar gören, kalabalık trafikte yana, yana geçen sürücü ve onunla beraber olan halkın çektiği eziyetlerin yerel yönetim tarafından önemsenmesi gerekir. Yerel yönetimlerin tek amaç ve gayesi halka hizmet olmalıdır. Bunun dışındaki hiçbir görev ve yaptırım onların görev ve sorumlulukları arasında yer almamalıdır.
İnşallah, işi hizmet olan yerel yönetimimizin başkanları en kısa zamanda, zamana bile tahammülün kalmadığı bir anda, Batman şehri ve insanlarına yakışmayan bu cadde ve sokakları, onarma, asfalt ve genişletme çalışmalarına bir an önce başlayacaklardır. Batman şehri sadece Turgut Özal bulvarından ibaret değildir.
ALLAHA EMANET OLUN.

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com