Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Abdurrahman EKİNCİ

20.04.20154434 kez okundu.

BATMANIN DİĞER ADI SEVDA OLMALIDIR


Üzerinde yaşamımızı sürdürdüğümüz,  ekmeğini yediğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz, sıkıntılarını ve sevinçlerini beraber yaşadığımız bu güzel batmanımıza sahip çıkmak, onu güneydoğu ve Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getirmek için canla, başla çaba sarf etmek hepimizin birinci derecede görevi olmalıdır. Hep beraber yaşadığımız bu güzel batmanımızın gelişmesini, kalkınmasını istememenin tek bir adı vardır o da nankörlüktür. Batmanı sevebilmenin yolu her zaman her yerde batmanlı olduğumuzu çekinmeden, korkmadan gururla söyleyebilmekten geçer. Nasıl ki hepimizin sempati duyduğu bir futbol takımı yâda gönüllü sevdiğimiz bir partisi varsa ve bunu da her yerde gururla söylüyor isek, batmanımızı da aynı öyle sevmeli ve gururla anlatmalıyız. Su içtiğimiz tasa tükürmeyelim, ekmek yediğimiz yeri kirletmeyelim.
Yüce Allah kuranı kerimde şöyle buyurmaktadır:’’Allah bir şehri misal olarak verdi: bu şehir güvenli huzurlu idi, oraya her yerden rızkı bol, bol geliyordu. Ne var ki onlar Allahın nimetlerine karşı nankörlük ettiler. allah da onlara, yaptıkları işler yüzünden açlık ve korku elbisesini (felaketini)tattırdı.’’NAHL SÜRESİ 112.AYET.
Bu batman şehri sınırları içinde yaşayan biz hepimizin şehrimizi daha ileriye taşıyabilmek için gönüllü aday olarak birbirimizle yarışmalıyız. Şehrimiz büyürse bizde büyürüz, ateş düştüğü yeri yakar. Olumsuz bir yaptırımın faturası hepimize kesilir, acısını hepimiz çekeriz. Faturası bana kesilmez, çezasını ben çekmem diyenler hayal kurmaktan öteye geçemezler. Batmanın menfaatleri bütün menfaatlerimizin üstünde olmalıdır. Batmanımıza taş üstüne taş koyana destek olmalı, anları yaptıkları yatırımlarından dolayı kutlamayız ki zevkle ve son hızla çalışmalarına devam etsinler. Batmanımıza dışarıdan birilerinin sahip çıkmasının mümkün olamayacağına göre iş bize düşüyor, öncelikle batman valiliği, sivil toplum kuruluşları, resmi kurum ve kuruluşları, belediye hep beraber kardeşçe bir karede yer alıp, tek yumruk halinde birlik ve beraberlik mesajları vermeli, eksiklikler konuşulmalı ve bu şehrimizi zirveye taşımanın hesapları yapılmalıdır. Siyasi görüşü, fikri konumu ne olursa olsun şahsi kazanımları bırakıp sadece batman için çalışmalıyız. Sloganımız önce, her şey batman için sonra her şey bizim için olmalıdır.
Yüce Allah kuranı kerimde başka bir ayetinde şöyle buyurmaktadır:’’güzel memleketin bitkisi, rabinin izniyle çıkar; kötü olandan ise yararsız bitkiden başka bir şey çıkmaz. İşte biz, şükreden bir toplum için ayetleri böyle açıklarız.’’ARAF SÜRESİ 58.AYET.
Haydi batmanlılar! Hep beraber ayağa kalkalım batmana sevdalı olduğumuzu haykıralım Allaha emanet olun.

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com