Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Mesut DİNÇ

19.04.2017417 kez okundu.

Şiddet


                                     Merhabalar Değerli Takipcilerimiz!

Sizlere bugün farklı bi yazıyla misafir olacağız.Günlerdir kamuoyunu meşgul eden ve galibada gündemden hiç düşmeyecek gibi çok önemli bir sorun var; ŞİDDET
Hergün yaşadığımız sasyal hayatta karşılaştığımız tanık olduğumuz ve belkide maruz kaldığımız bu üzücü olay, toplumumuzun artık kanayan yarası haline geldi.
Peki ŞİDDET' i unsurlar neler? Önlemi yokmu? varsa nasıl?bu tip sorulara cevap kolay..!
ŞİDDET 'i yaptıranda biz şikayetçi olanda biz ve yine önlemini almaya çalışanda yine biz.Televizyonlarda gazetelerde hep aynı olaylar; cinayet,yaralama,kavga-dövüş.Filimlerdeki kişiler izleyici tarafından birer idol olarak görülmekte.Beyinlere empoze etirilmeye çalışan mafyalaşma,çeteleşme gibi olaylar.Özendirmeye çalışmaktatır.Ne yazık ki...!K Kısacası dizilerimiz,sinemalarımız, genel kültürü geliştirmeyi ve bilgilendirmeyi amaç edinmekten çok çok uzakta.Oysaki;Bilim kurgu,belgesel türü yayınlar,sağlıklı bir toplumun oluşmasa dikte eden eden dizilerin yapılması mümkün değil mi?

Bası boş yetişen gençlik,sokak magandaları haline gelen beyin takımları...Bunların önüne geçmenin zamanı gelmedi mi?Hayatımızının her alanına sinsice  giren şiddet,önlemi alınmazsa korkunç boyutlara ulaşılaçcağa benziyor.
ŞİDDET olayların önüne geçmek için en basitinden önlem olarak:Çocuklarımıza şiddet unsurunu içeren filimleri izlettirmemek ve oyuncak alırken dahi seçici davranmak gerekir.Salon çicekleri gibi anlamsız kalmasın hayatımız ve somurtkanlığımızı farkında olmadan yüzümüzde  taşıyacağımıız,bir yaşam olmasın lütfen... neyse efendim! Herşeye rağmen hayatı uenecek  kadar güçlü,umutlarınızı yitirmeyecek kadar inançlı ve hiç kimsenin olmadığı kadar da mutlu olmanız dileği ile.
HAYAT TADINDA KALIN..
"DOSTLUĞA YER BIRAKACAK KADAR SAVAŞ,SAVAŞA YER BIRAKACAK KADAR DOST OL 

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com