Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Köşe Yazıları

Barış KERİMOĞLU

21.04.20172153 kez okundu.

Gazetecilik !


    Manşetlerde uydurmacılık ,yalan haber yayınlamak, amaçlı yayın yapmak ,ahlakla tanışmamış bir kadro kurmak ,medyayı bir çirkin silah haline getirmek, yasa,ahlak,manevi değer tanımamak, elindeki yayın gücünü maksatlı kurgular,yargısız müfterilik ve doğrudan doğruya  haysiyet cellatlığa yapmak...... infazlar ve ölçüsüz demogojiler doğrultusunda kullanmak , medya terörünün  dikalasına cüret etmek,halkı....,yalan,dolan,iftira,şantaj,gibi çirkinlikleri gazetecilik kisvesi altında hergün,halkı her konuda istismar etmek,gazeteler ve televizyonlarla,toplumun beynini kemirmek ve ruhunu kirletmek,ticarileşmiş bir gazeteciliğin trajedisi sergileyip arkadaşına yani basın mensubunu mesleki ihanete tahrik ve teşvik amacı taşımak ,gazeteci kimliğini çıkarı doğrultusunda kullanmak kapalı kapılar arkasında dolap çevirmek ,muhabirlerini kötü emellerine alet etmek ,adaletten yasalardan söz edip, adaletten ve yasalardan uzak durmak! İftira kampanyaları açmak ve ortalığı toza dumana kaparak gerçeklerin ortaya çıkmasına engel olmak...Mahkeme kararını hiçe saymak, mahkemelerin verdiği kararı beğenmeyerek,medya hukuku oluşturmak ve kim suçludur kim suçsuzdur vermeye çalışmak,bununla yetinmeyip medya yargıçlığına ihtas etmek;hatta yargıçlığa soyunmak DEĞİLDİR.

      Gazetecilik, mertliktir, dürüstlüktür.Dürüstlüğü beyin hücrelerinin zerresinde bile hissetmek,halkın menfaatlerini kendi bireysel çıkarları üzerinde tutmak mertliktir, mertlik ise gazeteciliktir. 

      İşte bizler; Batmanda.com olarak ,salt bir rehber sitesi olarak değil ,toplumun iyiliği ve refahı için kalemimizi gerçekleri yazmaya ,silgimizi de çöpe atmayı felsefe haline getirdik. Temiz ve ahlaklı bir topluma doğru   esenkalın !

    


                                                                                                                                                                                    [email protected]

Reklam
Reklam
Anket
Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
Diger Anketler ve Sonuçlar
© 2011 Batmanda.com