Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Batmanda.com
Sosyal Paylaşım
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
karamel
Cips yemek, yağ içmekten farksız İngİlİz Kalp Sağlığı Vakfı (BHF) çocukların cip tüketimini azaltmak için “Cips yemek yağ içmekten farksızdır” sloganıyla bir kampanya başlattı. BHF’ye göre 35 gramlık cips paketinde 2.5 çay kaşığı yemeklik yağ kullanılıyor. Ülkede cipslerde kullanılan yağ ile günde iki Olimpik yüzme havuzu doldurulabiliyor. Dünyada her yıl 36 milyar paket patates cipsi satılıyor. McDonald’s besin tablosu koyacak ama VATAN’IN fast food ürünlerinin paketlerinde zararlı doymuş ve trans yağ oranlarına ilişkin bilgi verilmemesi haberinin ardından McDonald’s Türkiye bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, McDonald’s, beslenme değerleri bilgilerini, 2006 yılından itibaren ürün paketleri üzerinde de duyurmaya başlama kararı aldığını söyledi. “2006’da öncelikle, restoranların en yoğun bulunduğu 9 ülkede (Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, Japonya, Çin ve Avustralya ) ile diğer tüm Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlayan etiketleme sisteminin 2007 yılının Kasım ayında uygulamaya başlayacağı” vurgulandı. McDonald’s, Türkiye için Kasım 2007’nin başlangıç tarihi olarak belirlenmesinin nedenini “ABD merkezden onayının alınması, ambalaj üreticilerinin gerekli tasarım ve alt yapı çalışmalarını yapmaları, tasarımların ABD merkezince onaylanması, baskı hazırlıkları ve üretim” ifadeleriyle açıkladı.
 • 21 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 14.06.2013 Saat : 00:43
 • karamel
  Patates Cipsinin Zararları:Kalp, felç, kanser riski ABD’deki California Üniversitesi’nin araştırmasına göre de, doymuş yağ tüketimi günlük 20 gramı aştığında obezite riski yüzde 80 ve kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski yüzde 60 yükseliyor. Trans yağ ise damarlarda tıkanmaya yol açarak kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini 2 kat artırıyor. “Tuza karşı mücadele” (WASH) adlı bir kampanya başlatan Dünya Sağlık Örgütü, “Tuz tüketimi 3 gramı aştığında kalp krizi ve felç riski iki kat artıyor” uyarısını yapıyor. Patates cipsinin yağda kızartılması sırasında ortaya çıkan “akrilamid” adlı maddenin kansere yol açtığına yönelik bilimsel tartışmalar sürüyor.
 • 21 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 14.06.2013 Saat : 00:43
 • karamel
  Patates Cipsinin Zararları: Patates Cipsinin Sağlığa Zararları çocukların bayıldığı patates cipsi, aslında bu minik vücutlar için zehirden farksız., Patates cipsi kalp rahatsızlıkları, obezite ve kanser riskini artırıyor. Çocukların geleceğini karartıyor Dünya Sağlık Örgütü ile Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’na göre bir yetişkinin günde en fazla 6 gram tuz alması, 65 gram yağ tüketmesi gerekiyor. Yani günde 2 paket cips yiyen bir çocuk bu oranları fazlasıyla aşıyor. Tüm çocukların bayıldığı patates cipsi, aslında bu minik vücutlar için zehirden farksız. Dünya Sağlık Örgütü ile Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’nun (FDA) verileri günde 2 paket cips yiyen bir çocuğun, bir yetişkinin bile almaması gereken oranda yağ ve tuz tükettiğini gösteriyor. Bu iki kurumun uzmanlarına göre, günde ortalama 2000 bin kalori alan bir yetişkinin en fazla 65 gram yağ tüketmesi gerekiyor. Üstelik bu toplam yağ miktarının içinde, kalbe zararlı olan doymuş yağ oranının 20 gramı aşmaması gerekiyor. “Sigara kadar tehlikeli olan” trans yağların ise hiç tüketilmemesi vurgulanıyor. Dünya Sağlık Örgütü uzmanları ayrıca bir yetişkinin günde en fazla 6 gram tuz alması gerektiğini söylüyor. Bu oran, çocuklarda 3 grama kadar iniyor.
 • 22 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 14.06.2013 Saat : 00:42
 • zenga bilgisayar batman
  gerçekten çok guzel bir site . ve bu site sahibi olan barış beye tşk ederiz böyle guzel bir sityei batmanlı kardeşlerimize sundugu için . bu site sayesinde gerçekten ön plana çıkmak isten esnaf kardeşlerimize destek ve ulaşma kolaylıgı saglanılıyor ... ((((zenga bilgisayar teknik destek ttnet satış noktası bilgisayar satış ı ve guvenlik sistemleri hizmetinizde . danışma hattı : 0542 292 40 20)))
 • 24 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 27.05.2013 Saat : 14:44
 • World Yaşam Taksi
  World Yaşam Taksi olarak başarılarınızın devamını dileriz.
 • 14 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 15.05.2013 Saat : 01:23
 • çikolata shop batman
  sitenizi beğnik kolay gelsin
 • 17 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 21.03.2013 Saat : 05:49
 • sudamlası
  batmana selam mevlut kandilinizi tebrik ediyoruz
 • 19 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 24.01.2013 Saat : 01:08
 • DAWUDOFF ANNA
  Made ın Batman nice fun
 • 23 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 10.11.2012 Saat : 18:02
 • BATMAN PARK AVM
  BATMAN’ın RİTMİ DEĞİŞİYOR : BATMAN PARK AVM Açılıyor Bölgenin ilk Alışveriş Merkezi Batman Park 28.Eylül Cuma günü saat 14.30’da kapılarını müşterilerine açıyor. 140 Batman’lı iş adamının ekonomik güçlerini bir araya getirerek oluşturduğu Golden Park A.Ş. tarafından bitirilen Batman Park , yaklaşık 30 Milyon ABD Dolarına mal oldu. İnşaat alanı 45.000 m2 olan Batman Park, yaklaşık 17.500 m2 kiralanabilir alan içinde, 66 adet mağaza ve 16 kiosk, sinema salonları, bowling ve eğlence merkezi ile her yaştan müşterinin keyif alacağı şekilde tasarlanarak bir Alışveriş Merkezinin ötesinde eğlenceli bir yaşam alanı sunmaya hazırlanıyor. Akıllı bina olarak tasarlanan Alışveriş Merkezinde tüm sistemler 612 adresli otomasyona bağlı olarak çalışmakta olup, dahili yayın yapan 17 Lcd ekran mevcuttur. 229.308 km. elektrik kablosunun, değişik modellerde 2.609 adet aydınlatma armatürünün kullanıldığı bina, özgün dış mimarisi, ferah iç mimarisi ile müşterilerine keyifli zamanlar yaşatacaktır. Güvenlik sistemi (CCTV) 179 adet kamera içermektedir, müzik yayın ve anons sistemi için 352 adet hoparlör yerleştirilmiştir. Yangın ihbar sistemi için ise 433 farklı adresli ekipman belirlenmiştir. LED aydınlatma için ise 2.422 metre kablo kullanılmıştır. Batman Park, bulunduğu bölge ve konum itibarı ile Batman’ın sosyal, kültürel ve ticari hayatına da yeni bir dinamizm getirecektir. İnşaat sürecinde yaklaşık 1.000 kişiye iş imkanı sunan Batman Park’ta, açılış sonrasında yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlanacaktır. Alışveriş Merkezinde yer alan markaların büyük bir kısmı, bölgede ilk defa yer alan veya merkez olarak açan firmalardır. Boyner Sports, Deichmann Ayakkabı, Watsons Kozmetik, MAVİ, Karaca, Kemal Tanca, İpekyol, Hotiç, Penti, Mavi , Sabri Özel, Storm, Cashmere, Süvari, Uptown, AVVA, La Goutte, Miss Poem /Batik, Blue Key, Panço, Fix Silver, Mc.Donald’s, Özsüt, Kahve Diyarı, Pizza Pizza, Abide Kebap, Bay Döner, Mr.Kumpir, Ekmel, La Barbecue, Chocenfes, Ganezzi Silver, Denill Parfümeri, Çiğ Köftem ve Carwax gibi ilk mağaza veya kiosklarını açanların yanısıra Migros, LCWaikiki, Teknosa, 7İklim, Avea, Arçelik, Vodafone, Sony, Samsung, Altınbaş gibi ulusal markalar ikinci mağazaları ile ; Miran home, Toys Club, Diyarbakır Kadayıfçısı, Zeki Gümüş, Magic Corn, Yöre Pazarı, Gift Shop, Park Terzi, Golden Rose, Erkek Kuaförü Kemal Tunç, Ramani Tour gibi Batman’ın sevilen yerel firmaları da Batman Park’ta yer alıyorlar.. Son derece modern dekore edilen ve son model oyuncakların getirildiği GAME PARK Bowling salonu ve Eğlence Merkezi ile 5 salonlu CİNEMALL sinemaları Batman’ın ritmini değiştirmeye hazırlanıyor. Üç gün sürecek açılış etkinlikleri, gösteri ve yarışmaların yer aldığı organizasyon ile Batman Park Alışveriş Merkezi, Batman ve çevresine “Merhaba” diyecek....
 • 16 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 07.11.2012 Saat : 19:20
 • cümbüş türkü evi
  batmanımız ve tüm illerdeki vatandaşlarımız için çok faydasına olan bir sayfa. hayırlısı olsun.burada olmaktan mutluyuz. Alo rezervasyon:0488 213 59 39
 • 26 Kişi Bunu Beğendi. Beğen
 • Tarih : 05.11.2012 Saat : 19:23
 • Reklam
  Reklam
  Anket
  Batman Belediyesinin Çalışmalarından Memnunmusun ?
  Diger Anketler ve Sonuçlar
  © 2011 Batmanda.com